Leden 2008

Bleskovka č.2

31. ledna 2008 v 22:21 | Iwyka :o) |  Bleskovky - Soutěže
ŠANCI MÁ KAŽDÝ BEZ OHLEDU NA POŘADÍ KOMENTÁŘŮ...
- já vybírám v jakém pořadí se kdo umístí podle zajímavosti komentů..;)
- Je to sice trapný:Dale snažte se odpovídat co nejzajímavěji:D
Takže dnes 31.1.2008 vyhlašuji 2bleskovku zaměřenou na Váš vlastní výběr (dobro/zlo) - bleskovka trvá do 1.2.2008, tak se snažte ;) ju a pak Vám pisnu jestli jste spíš zlý(á) bo dobrý(á)..:)to jen pro zajímavost..:D


1)černá/bílá
2)peklo/nebe
3)dobro/zlo
4)přátelství/láska
5)ráno/večer
6)snídaně/večeře
7)šachy/karty
8)časopis/kniha
9)seznam.cz/centrum.cz
10)pa a písněte co cete za diplůůmek ju??dík a papaa

---Za 1. Bleskovku---

31. ledna 2008 v 21:58 | Iwyka :o) |  Diplomy pro Vás
Tak milý lidičky dnes nastal ten den kdy poprvý obdaruju 2 lidi diplomkama bude to MÁĎA a P.O.T.K.A.N.O.V.E.C. - který obdržel 1.místo se svou básničkou ,,Leč víra tvá..." a 3.místo za ,,Žil jsem..." 2.místo obsadila má kámoška máďa za básničku ,,O Ivance..." tak všem gratuluji a přijďte se opět zůčastnit bleskovek...

Johnny Depp

23. ledna 2008 v 14:50 | Iwyka :o) |  Herci
Celým jménem John Christopher Depp II se narodil 9. června 1963 v Owensboro ve
státě Kentucky, jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Jeho otec byl inženýr a matka v domácnosti. Následně se s rodinou přestěhovali na Floridu, kde chodil na střední školu. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo 15 a on už v té době bral drogy a kradl. Jeho velkým koníčkem byla hra na kytaru. Dokonce si založil vlastní kapelu a jejich největším úspěchem bylo, když dělali předskokany Iggymu Popovi, se kterým se později Depp setkal i před kamerou v pár filmech a svěřil mu i malou roličku ve svém režijním počinu BOJOVNÍK (1997).

V roce 1983 se oženil s Lori Anne Allison (o dva roky později se rozvedli), která pracovala u filmu jako maskérka. A právě ona udělala pro jeho hereckou kariéru první a nejdůležitější krok. Seznámila ho totiž s Nicolasem Cagem, který ho poté představil svému agentovi. Jeho první film byla dnes už kultovní NOČNÍ MŮRA V ELM STREET (1984), ztvárnil tam malou roli a koupil to od Freddyho Krugera. Po Noční můře začal chodit na herecké kurzy a poté získal malou roli vojáka/tlumočníka ve Stoneově ČETĚ (1986). O rok později začal účinkovat v populárním seriálu JUMP STREET 21. Jenže tuto práci za chvíli začal nenávidět. Neviděl tam žádný posun, žádnou perspektivu. Sám o tom prohlásil, že si připadal jen jako výplň mezi reklamami.Ze smlouvy se nemohl vykroutit, tak se rozhodl proto, aby ho prostě vyrazili. Do práce chodil pozdě, v turbanu a mluvil s indickým přízvukem, či nosil jeansy s americkou vlajkou v rozkroku. Na vyhazov nemusel čekat dlouho a jeho skutečná kariéra se mohla rozjet.

V roce 1990 natočil dva filmy, muzikál CRY-BABY (ve snímku si zahrál výše zmiňovaný Iggy Pop), kde uplatnil svoje kytarové a pěvecké nadání (mimochodem dost podobné Elvisu Presleymu) a STŘIHORUKÉHO EDWARDA, kde zazářil a dokonce se šíleně zamiloval do Winony Riderové. S režisérem Edwarda Timem Burtonem si padli do oka a spolupracovali spolu ještě mnohokrát a vždy to stálo za to. Následoval výborný ARIZONA DREAM (1991) Emira Kusturici či podle mnohých nejlepší "hallströmovka" CO ŽERE GILBERTA GRAPEA (1993), kde se objevil i mladičký Leonardo DiCaprio. Ve filmu BENNY A JOON (1993) dostal opět typicky "deppovskou" roli, malinko ujetého chlápka, co dělá topinky žehličkou a ovládá všelijaké cirkusácké kousky. Po další spolupráci s Timem Burtonem ED WOOD (1994) si zahrál v pro Deppa dost netradičním filmu V POSLEDNÍ CHVÍLI (1995). Netradičním, protože se jedná o obyčejný mainstreamový thriller a Johnnyho filmy a role jsou většinou něčím ujeté.

Reputaci si napravil v meditativním westernu plném černého humoru MRTVÝ MUŽ (1995). Snímek režíroval král nezávislého filmu Jim Jarmusch a Depp se tam opět setkal s Iggy Popem. Po poněkud slabším filmu DON JUAN DE MARCO (1995), kde se objevil po boku svého velkého (a v tom filmu i dost tlustého) přítele Marlona Branda, přišel rok 1997, který je pro Deppa stěžejní kvůli jeho prvnímu režijnímu počinu BOJOVNÍK. Obsadil své známé a kámoše (ano, Marlon Brando hraje cosi jako hlavního záporáka) a vznikl opravdu ponurý film, který dělá čest Deppovu jménu, je to totiž opravdu depka. Ve stejném roce ještě stihl zazářit vedle Al Pacina a Michaela Madsena v mafiánském filmu KRYCÍ JMÉNO DONNIE BRASCO.

V roce 1998 si vzal Johnnyho na paškál Terry Gilliam. Johnny si oholil vlasy a jedna z jeho nejvíc crazy rolí byla na světě. Nonstop zfetovaný novinář Raoul Duke ve filmu STRACH A HNUS V LAS VEGAS je opravdu nezapomenutelný. Tento film je adaptací stejnojmenné knihy, s jejíž autorem byl Depp velký kamarád. Když autor zemřel, chtěl, aby se jeho popel vystřelil do vesmíru. Johnny slíbil, že to celé zaplatí. Ve filmu si poprvé zahrál s Beniciem Del Torem a Christinou Ricci, vedle které se taky dost často objevuje.

Rok 1999 se nese v duchu hororů. První na řadu přišel opět Tim Burton a jeho skvěle výtvarně stylizovaná OSPALÁ DÍRA. Dále Roman Polanski světu představil svojí satanskou DEVÁTOU BRÁNU a do třetice všeho děsivého průměrná ASTRONAUTOVA ŽENA. Při natáčení DEVÁTÉ BRÁNY si Depp s Polanským moc nerozuměli a tak si jednoho večera Johnny zašel na panáka do hospody, kde se seznámil s Vanesou Paradis, do které se šíleně zamiloval. Dnes už s ní má dvě děti. Rok 2000 byl rokem vedlejších rolí. Ve filmu NEŽ SE SETMÍ si zahrál dokonce role dvě! Kubánského důstojníka a kubánského trasvestitního vězně, který je mistrem pašování kontrabandu v análu. Ve smutném filmu MUŽ, KTERÝ PLAKAL hraje cikána, co se zamiluje do Christiny Ricci, bohužel jim vše překazí zlomyslní náckové, kteří rozpoutají druhou světovou. Do třetice všeho dobrého přichází veselá ČOKOLÁDA, kde si zahrál opět cikána/muzikanta.

V roce 2001 Johnny Depp navštěvuje Prahu při natáčení detektivního hororu Z PEKLA. Dále hraje ve filmu KOKAIN, který pojednává o vzestupu a pádu jednoho z největších drogových bossů. Kromě Deppa v něm skvěle hraje i smyslná Penelope Cruz. V roce 2002 měl hrát ve filmu Terryho Gilliama MUŽ, KTERÝ ZABIL DONA QUIJOTEA. Bohužel kvůli neuvěřitelné smůle a všudypřítomným problémům natáčení krachlo. Vše je zachyceno v dokumentu ZTRACEN V LA MANCHA. V roce 2003 přichází další zlom v jeho kariéře. Přijal totiž roli ve vysokorozpočtovém blockbusteru PIRÁTI Z KARIBIKU a mohl svůj nevšední herecký projev předvést i klasickému mainstreamovému publiku. Ve filmu mimo Deppa hráli i komerční ikony Orlando Bloom a (v té době) vycházející hvězdička Keira Knightley. Převážně ale díky Johnnymu Deppovi se film stal neuvěřitelným komerčním hitem (Deppovým vůbec prvním) a zadělal si i na další dvě pokračování. Johnny byl za svůj výkon dokonce poprvé nominován na Oscara (zde je vidět, že na Oscarech dost záleží i na tržbách, protože Depp měl i nepopíratelně lepší role).

Dále si zahrál další bizarní figuru v nevalně přijatém (ale podle mě hodně dobrém) filmu KDYSI DÁVNO V MEXIKU (2003). Po thrilleru TAJEMNÉ OKNO (2004) přišla další oscarová nominace ve chvílemi až nechutně dojemném HLEDÁNÍ ZEMĚ NEZEMĚ (2004). V roce 2005 opět ve spolupráci s přítelem Timem Burtonem zaznamenal Depp svůj další kasovní trhák KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU. V další, protentokrát loutkové, burtonovce MRTVÁ NEVĚSTA namluvil hlavní postavu. V roce 2006 byl konečně uveden historický, dekadentní film LIBERTIN, jehož premiéra se dlouho odkládala, což se odrazilo na ne moc úžasných kasovních výsledcích.

Johnny Depp je postava pro současný film velice přínosná. Jeho život byl dost pestrý, je idolem žen a v roce 2003 byl magazínem People zvolen za nejvíc sexy muže planety. Chodil například s topmodelkou Kate Moss a prý se spolu koupali ve vaně plné šampaňského. Vlastní populární klub Viper Room, kde se stala tragédie, díky které přestal brát drogy. Před vchodem zemřel jeho dobrý kamarád River Phoenix (bratr populárního Joaquina). Po svatbě s Vanesou Paradis slevil ze svého bouřlivého chování, žije na venkově ve Francii a věnuje se hlavně rodině a dětem. Hlavně díky nim hraje v trošku veselejších filmech, protože chce, aby se měli na co koukat. Své postavení sexsymbolu prý nechápe a jediné, co mu na sobě přijde výjimečné, je jeho cit pro módu. Doufejme, že se ještě hodně dlouho budeme moct kochat jeho nesporným hereckým talentem.
"Nechci, aby moje děti skočily na lep pouličním dealerům. To jim radši koupím jointa sám." - Johnny Depp

Autor(Zdroj) : Erik ,,Superpero" Suder

Anketa - Heath Ledger

23. ledna 2008 v 11:07 | Iwyka :o) |  Ankety
hm?:(

Anketa - smrt Heatha Ledgera

23. ledna 2008 v 11:06 | Iwyka :o) |  Ankety
:(

Heath Ledger

23. ledna 2008 v 0:26 | Iwyka :o) |  Herci
Heath Ledger se narodil 4.4.1979 v australském Perthu a zemřel 22.1.2008. O herectví se začal zajímat už když chodil na základní školu Guilford. Své první herecké zkušenosti získal působením v Guildfordském divadelním souboru. Brzy poté se začal objevovat v několika australských televizních show. První z nich byly Clowning Around (1992), Ship to Shore (1993) a Pot (Sweat) (1996) v němž si zahrál významnou roli homosexuálního cyklisty.

O rok později si zahrál keltského prince Conora v historickém televizním seriálu Řev (Roar). Stejný rok se objevil v malé roličce Oberona ve filmové pohádce Tlapka (Paws). V hlavní roli devatenáctiletého chuligána Jimmyho si zahrál v celovečerní krimikomedii Ruce pryč! (Two Hands) (1999). Filmoví kritici film nazývali Australským Pulp Fiction. Po přestěhování do Hollywoodu si zahrál v další významné roli komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím (10 Things I Hate About You) (1999).

Opravdovou hereckou hvězdou se stal v roli syna Mela Gibsona ve výpravném dobrodružném hitu Patriot (2000). Postavení nového talentovaného Hollywoodského objevu potvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14 století Příběh rytíře (A Knight's Tale, 2001). Stejný rok si ještě zahrál vedlejší roli citově strádajícího Sonnyho, jenž si dobrovolně vezme život ve filmu Ples příšer (Monster's Ball).

V roce 2005 se objevil v roli Jacoba Grimma ve snímku režiséra Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů a v tomtéž roce si zahrál ve filmu Legendy z Dogtownu (režie Catherine Hardwicke), jež vypráví skutečný příběh o skupině mladých surfařů vystupujících pod názvem Z-Boys, kteří přivedli k životu nový, revoluční styl skateboardingu. Celý tento příběh by se vůbec nemohl odehrát, nebýt Skipa Engbloma - spolumajitele Zephyr Shopu, který zajistil Z-Boys jejich obrovskou slávu. Od okamžiku, kdy se skutečný Engblom doslechl o filmovém zpracování, si v roli sebe samého dokázal představit jedině Heatha Ledgera.

Na přelomu roku 2005/2006 zaujal rolí Ennise Del Mara ve filmu Zkrocená hora od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje - kteří se poznali v léťe roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus. Po boku Heatha Ledgera se zde objevil Jake Gyllenhall v roli Jacka Twista. V roce 2006 si zahrál hlavní roli ve filmu Casanova.
AUTOR(Zdroj): Lukas ,,Alkas" Rivola

Tragédie

23. ledna 2008 v 0:07 | Iwyka :o) |  Aktuálně
Děsný šok mě potkal dneska večer...v 23:53 jsi ležím v postylce ne??čtu si časák a najednou z radia: ,,Dnes v půl čtvrté odpoledne newyorkského času. (21:30 - našeho času) zemřel americký herec Heath Ledger.Zřejmě se předávkovál práškama na spaní..." Mno jsem z toho v šoku lidičky..Heath - my oblíbenec..mohli jste ho vidět např. ve filmech: ZKROCENÁ HORA, PŘÍBĚCH ŘITÍŘE, LEGENDY Z DOGTOWNU, KLETBA BRATŘÍ GRIMMŮ, PATRIOT, CASANOVA, DESET DŮVODŮ PROČ TĚ NENÁVIDÍM...Jak řikám jsem z toho úplně v šoku - bylo mu 28let a fact sem nečekala, že umře tak brzo.Podrobnosti o této tragické události najdete ZDE

PS: doufám, že nehodlá hodit bačkorama i JOHNNY DEPP, protože potom by to bylo už fact na prdel...:(

ČŤETE!!!

19. ledna 2008 v 19:41 | Iwyka :o) a Plomo :-P |  REKORD
Máme na vás prosbičku, do komentů pište jen komenty k těm určitým článkům :-).
A to z toho důvodu, aby byla lepší přehlednost, to, co nám chcete sdělit, pište sem do komentů. Díky a omlouvám se za buzeraci :D

Spřátelení

19. ledna 2008 v 15:06 | Iwyka :o) |  Spřátelení??
CHoojiček lidišky.-....tak jsem si řekla že by nebyla škoda se dát dohromady s Vašema bločkama...tak napište.... a dáme to dohromady..ju??:)

Ch.F.Kettering

19. ledna 2008 v 13:36 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek svého života."

Karel Čapek

19. ledna 2008 v 13:32 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Člověk prý se stal člověkem, když začal mluvit; ale jakmile začal mluvit, udělal druhého dne vtip: našel s úžasem, že se slovy možno si hrát...
(...)
Dávný člověk žasl nad kejklířstvím slov, jimiž je možno obracet věci naruby; toho překvapení se ovšem nezbavil ani nenasytil dodneška."

Pavel Eisner

19. ledna 2008 v 13:07 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Jazyk je skřínka Pandořina, napěchovaná dary dobrými i nedobrými.Umožňuje myslet i nemyslet, hořet ohnivým keřem ducha i blbnout."

Heinrich von Kleist

19. ledna 2008 v 13:04 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Veselí lidé se dopouštějí více bláznovství než smutní, smutní zato větších."

Christian Morgenstern

19. ledna 2008 v 13:01 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Smích a úsměv jsou brány, jimiž se dá do člověka dostat mnoho dobrého."

Victor Hugo

19. ledna 2008 v 12:58 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Běda tomu, kdo zůstává nestranný před krvácejícími ranami svobody."

Chamfort

19. ledna 2008 v 12:44 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Život je pes-
a zuby cení
a usmívá se po očku-
život je pes,
a proto není,
rozhodně není pro kočku."

G.K.Chesterton

19. ledna 2008 v 12:39 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Dva není dvakrát jedna, dva je tisíckrát jedna"

Iwyka

19. ledna 2008 v 12:14 | Iwyka :o) |  Citáty
MOje IWYKY:)
,,Ten kdo neumí snít, se ještě neprobudil k opravdovému životu."
Víme co jsme, ale nevíme co můžeme být!!
Minulost máme za sebou, budouctnost před sebou.

Nevidíme budouctnost, vidíme minulost.

Je to podivné, na zádech totiž nemáme oči!!!!!
,,Člověk nemůže najít věčný život, může si však zachovat věčné jméno."
,,Rozum a fantazie jsou naše křídla; jde jen o to chtít se naučit létat."
OD Seemly;)
Život je jako hodina z matematiky.Počítáš,počítáš a na konci zjistíš,že jsi někde udělal chybu.Chceš začít znovu,ale už nemůžeš.Zvoní….
Chodila po světě, nikdo ji neměl rád, někdo ji přímo nenáviděl, někdo ji stále hledal a jiný se jí vyhýbal, ale všichni jí dali stejné jméno LÁSKA!!!
Člověk bez přátel je jako anděl bez křídel.
Když se budeš strefovat do každého štěkajícího psa,do cíle nedojdeš.
Láska je jako voda,všude je jí dostatek,ale v dlani ji neudržíš.
Bohatství je jako mořská voda. Čím více se pije, tím je větší žízeň.
Ptá se láska přátelství,"přátelství proč jsi tu,když jsem tu já????" a přátelství odpoví "jsem tu abych utíralo slzy,které způsobíš."
Co tě nezabije… Se tě pokusí zabít znovu!!!
Když ti někdo ublížil,usměj se na něj,ať nevidí jak moc to bolelo...
Nezáviď nikomu,protože nevíš,zda neskrývá něco,co bys s ním za žádnou cenu neměnil.
Ten kdo je schopen chápat a pochopit,není schopen nenávisti.
Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje problémy,ale nasere tolik lidí,že stojí za to si ji pěstovat.
Teprve až když něco ztratíme,zjistíme jakou to pro nás mělo cenu.
Osud míchá karty,ale hrajeme je my.
Pravda má jednu velkou výhodu:člověk si nemusí pamatovat co řekl.
Mluv jen tehdy a tam,kde je to třeba,a přitom vyslov pouze polovinu toho,co si myslíš.
Rozdělovat restauraci na kuřáckou a nekuřáckou,je stejné jako rozdělit bazén na strany ´smí se močit´ a ´nesmí se močit´.
Život je kreslení bez gumy.
Život je jako karetní hra v níž srdce není nikdy trumfem.
Kapka lásky je více než oceán rozumu.
Neztrácej čas pro někoho, kdo ho nechce trávit s tebou...
Žádná bolest se nesnáší hůř, než vzpomínky na štěstí v době neštěstí.
Přátelé jsou jako hvězdy. Ne vždycky jsou vidět, ale víš, že tu jsou.
:)Historik - pomlouvač velkého formátu.:)
Když každý moudřejší ustoupí, potom si hlupáci budou dělat, co se jim zachce.
Vegetarián je člověk, který nepojídá živočichy, které lze pozorovat bez mikroskopu.
Co je to láska? Tomu, kdo ji prožil, to vysvětlovat nemusíte, tomu, kdo ji neprožil, to nevysvětlíte.
Láska je práce, při které city pracují přes čas a rozum má dovolenou.
Muži se v lásce často chovají jako v restauraci. Objednají si jídlo podle jídelního lístku a potom šilhají na sousedův stůl.
:)Gynekolog je poťouchlý intelektuál, který hledá problémy tam, kde jiní nalézají potěšení.:)
Ženy mají rády jednoduché věci života - například muže.
Čekal jsem to, ale ne tak brzy. (náhrobní nápis)
Myšlení je nejtěžší práce jaká existuje.To je asi důvod,proč tak málo lidí myslí.
,,Moudřejší ustoupí" řekl rozum a opustil mě.
Škoda,že o své životní cestě rozhodujeme ve věku,kdy je pro nás nejdůležitější cestička v účesu.
Žij okamžikem,protože ta chvíle,co právě prožíváš,už se nikdy nevrátí.
Když ses narodil,všichni se radovali a tys plakal.Žij tak,aby až umřeš všichni plakali a tys byl šťastný.
Život je jako bonboniéra.Nikdy nevíš co ochutnáš.
Celý život není nic jiného než cesta ke smrti.
Délka života závisí na vnějších věcech a nikoli na mně.Na mně jen záleží,jak prožiji čas,který mi byl určen.
Nesnaž se utopit smutek v rumu.Umí plavat.
Ber vše co ti život dá,štěstí,žal i lásku,život je jen karneval,v němž stokrát změníš masku.
Život se neměří počtem nádechů a výdechů,ale chvílemi,které nám vzali dech.
Život je jako nejlepší učitel.Nikdy nám nepoví z čeho bude zkoušet.
Jen blázen vstoupí tam,kam se bojí i andělé.
Falešný přítel je jako stín,provází nás,jen dokud svítí slunce.
Žádný učený z nebe nespadl,ale pitomce jako by shazoval.
Potkalo mě štěstí,řeklo,,Uhni" a šlo dál.
Když se zavře jedna brána ke štěstí, další se otevírá. My se ale často tak dlouho díváme na zavřenou bránu, že si nevšimneme té, která se pro nás už otevřela.
Člověk se potřebuje bavit. Potřebuje si hrát a co je nejdůležitější - potřebuje se smát.
Nauč se smát se slzami v očích. Pomalu jít, když pospícháš. Nauč se pohladit se zaťatou pěstí. Jedině tak poznáš, jak krásný je život!!
Za mrakem najdeš vždy Slunce...
Dnešek je ten zítřek, který nám včera dělal starosti.
Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit........tak mi teď neříkejte, jak mám žít!
Nikdy neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože až jednou přijdou dny, kdy budeš chtít, tak
nebudeš moci.
Štěstí je jako ze skla. Jak se leskne, tak se i láme.
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
Na cestě k opravdové lásce leží tři velké balvany, jimiž jsou sebeláska, ješitnost a žárlivost. Dokud je neodvalíš stranou, nedostaneš se kupředu.
Polibek je krásný vynález přírody, jak zastavit řeč, když už jsou slova zbytečná.
Myslet lze jen rozumem, ale chápat jen srdcem.
Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.
Zamilovaní zavírají při líbání oči, protože chtějí vidět srdcem.
Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním. (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST).
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jista.
Kdo nemá peněz, je chudý; kdo nemá přátel, je chudší; ale kdo nemá srdce, je nejchudší na světě.
Žena je kořenem, muž stromem. Strom vyroste vysoko jen tehdy, má-li silné kořeny.
Chceš realizovat své sny? Probuď se!
Optimista prohlašuje, že žijeme v nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Přátelé jsou lidé, kterým nevadí, zavoláte-li je třeba ve čtyři hodiny ráno.
Ženy jsou jako sny - nikdy nejsou takové, jaké bys je chtěl mít.
Největší štěstí je, když člověk ví, proč je nešťasten.

G.CH.Lichtenberg

19. ledna 2008 v 12:13 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Všichni jsme listy na jednom stromě, žádný se nepodobá druhým, jeden je smutný, druhý nikoliv a přece jsou stejně důležité pro celek."

Eduard Petiška

19. ledna 2008 v 12:13 | Iwyka :o) |  Citáty
,,Příběh se nerodí jen v době, kdy vzniká.Znovu a znovu se rodí v dobách, kdy je vyprávěn."